Dom Ochrony Poczętego Życia

przy Zgromadzeniu Sióstr Jezusa Miłosiernego w Odolanowie powstał w 2000 roku jako odpowiedź na apel Ojca Św. Jana Pawła II, aby chronić życie już od momentu jego poczęcia.

DOM

NASZ DOM

Nasz dom jest miejscem, w którym matki z dziećmi mogą znaleźć bezpieczną przystań, aby po trudnych doświadczeniach życiowych stanąć samodzielnie na nogi i układać swoje życie na nowo.

Dziewczęta, które do nas trafiają, niosą ze sobą bagaż trudnych doświadczeń życiowych, nie mają domu lub go utraciły, dlatego pragniemy stworzyć im domowe warunki i rodzinną atmosferę.

DOM

SZANSA NA NOWE ŻYCIE

Liczba osób przebywających w domu jest zmienna. Ogólnie kobiet, które zagościły w naszym domu było ponad 300. Niektóre z nich dobrze wykorzystały szansę, jaką otrzymały- założyły rodziny i są szczęśliwymi żonami i matkami, innym się nie powiodło. Były tak poranione i skrzywdzone, że nie umiały dokonywać właściwych wyborów.

DOM

WYJĄTKOWY DOM

Ten dom jest wyjątkowy, tu swoje miejsce znajduje życie – niechciane, nie planowane…

Tu dziewczęta odkrywają na nowo swoją prawdziwą tożsamość, a wsparcie duchowe i pomoc psychologiczna przywracają im poczucie godności i możliwość znalezienia odpowiedzi na pytanie, jak być matką.

Świadectwa

ŚWIADECTWA

Jestem matką trójki dzieci. Trafiłam do Sióstr w sierpniu 2022r. Zanim tutaj trafiłam, moje życie było jak w bajce. Dom pełen miłości, szacunku...
Kinga
Lat 25
Moje życie wyglądało tak, że trafiłam do domu dziecka w 2020 roku. Wszystko było w normie dyżury, nowi przyjaciele, wychowawcy a których możemy mówić ciocia/wujek.
Asia
lat 17